עברית  English
 
 
משחק מול
מצלמה
 
 
 
רלף קליין
המאמן
 
 
 
קליינער רודי
 
 
 

הפרופיל התקשורתי של צחי הנגבי
10 נובמבר 2010
ניתוח שפת הגוף של צחי הנגבי לאחר הכרעת בית המשפט להטיל עליו קלון
 
 
למרות הכאב והקושי והתחושה ששמונה שנות מאבק לא הובילו מבחינתו לתוצאה הרצויה, צחי הנגבי מודל 2010 הוא אדם מוחזק ומוקפד שיודע לשלוט ברוחו אל מול התקשורת. הוא מגיע לבית המשפט כשהוא מלווה באשתו וילדיו ומצליח לעורר אמפטיה כלפיו והזדהות מצד רבים מכל קצוות הספקטרום הפוליטי. "הילד הרע" של פעם מבצבץ במתינות כל פעם שהוא פוגש במסדרונות בית המשפט חברים ומכרים אליהם הוא מחייך בחביבות. חיוך משחרר אנדורפינים בגוף וזה כנראה עוזר לו להתמודד עם הלחץ.

העיניים כברומטר רגשי
במסיבת העיתונאים שקיים לאחר שהורשע בעדות שקר (13.7.10), הנגבי התייחס למאבק שלו על קביעת הקו שממנו ואילך תקבע הנורמה למינויים פוליטיים. תבנית התנהגותית שחוזרת על עצמה פעמים בפחות משישים שניות אצל כל אדם, מאפשרת לנו להניח שזהו הרגל רגשי שלו. הנגבי רוב הזמן מישיר מבט לעיתונאים, דבר המעיד על ניסיון לאזן את המצב, אך העיניים שלו נחות בצד שמאל למטה. הכיוון שאליו העיניים מסתכלות תחת לחץ משמש כברומטר לרגש הבסיסי שאדם חווה. זהו המקום שלו להכוונה עצמית קצרה ולהיאחזות ברגע קטן לבדיקה פנימית. זה קורה לו באופן בולט כשהוא מדבר על כך ששרים רבים היו מעורבים בפרשיות דומות, והסאב-טקסט מביע: 'אני לבד עומד לדין'. זהו הרושם שהנגבי מנסה וגם דיי מצליח לייצר ואפשר להניח שבמקומות האלה הוא חווה בגידה. שתי תנועות נוספות שחוזרות אצלו בסמיכות הן: הרמת הגבות ופתיחת כפות הידיים באופן שמביע בסאב-טקסט: 'מה אני יכול לעשות? זה כבר קרה!'

הקריירה הפוליטית עוד לא הסתיימה
באותו בוקר כשיצא מבית המשפט הנגבי התייחס לצדדים החיוביים שבמשפט ושילב בדבריו בין אלמנטים אישיים וציבוריים – מצד אחד הלקח האישי שלו, ומצד שני יכולתו ורצונו להמשיך לפעול למען הציבור. הרגש האמיתי שלו עובר אלינו בעזרת הגבות שמורמות פעמים: בפעם הראשונה במילים 'כך אני מאמין' – בניסיון לשכנע את עצמו ואת הציבור שהפיק את הלקחים ולמד מהטעויות, ובפעם השנייה הרמת הגבות החלטית יותר. זה קורה במילים: 'לשרת את מדינת ישראל' – השילוב בין האישי לציבורי במינונים הנכונים מסייע לו לשכנע את הצופים שעומד לפניהם פוליטיקאי שעוד נשמע עליו.
עם צאתו מבית המשפט מיד לאחר הטלת הקלון (9.11.10), למרות כל הכאוס הפרטי שלו הנגבי מעביר מסר פוליטי חד וברור. גם כאן הנגבי מציג שליטה עצמית גבוהה ומבהיר שהקריירה הפוליטית שלו לא הסתיימה. גם כאן העיניים שלו נחות בכיוון למטה ושמאלה באופן שמאפשר לו לכוונן את כל מה שמתרחש. השליטה במסרים שהכין מראש ושינן היטב, וטון הדיבור הסמכותי שיש בו שילוב בין כנות לגבי מצבו האישי לבין חשיבות הטיפול המיידי בעניינים המדיניים, מסייעים לו להיתפס לא כאדם שהואשם בעברה שיש עימה קלון אלא כמועמד לראשות הממשלה. אם היה מדבר אך ורק על המימד האישי שלו בסיפור, זה לא היה נוגע לרבים מאתנו באופן אישי. אך העובדה שהעיד על עצמו כמי שמכיר היטב את האתגרים שעומדים בפני מדינת ישראל ונתן הוראות ברורות ובהירות לממשיכי הדרך, מעידים שמדובר כאן בקור רוח של פוליטיקאי ותיק ומנוסה. להנגבי, כך אומרים, יש חגורה שחורה בקראטה, ואומנויות הלחימה כידוע מסייעים בשיפור היכולת לשלוט בעצמנו ובגופנו.
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לבחירת התוכנית המתאימה: 052-3549149  michelle@teer.co.il     

לייבסיטי - בניית אתרים