עברית  English
 
 
משחק מול
מצלמה
 
 
 
רלף קליין
המאמן
 
 
 
קליינער רודי
 
 
 

הפרופיל התקשורתי של יואב גלנט
25 אוגוסט 2010
הסערה סביב התככים והמזימות בחצר המלך וצבאו קצת שכחה ואפשר להתפנות לבדוק את הפרופיל התקשורתי של המיועד הבא לרמטכ"לות, יואב גלנט
 
 
 
 

נתחיל בראיון שטח שנתן יואב גלנט במאי 1998 אחרי מהומות הנכבה כשפיקד על אוגדת עזה. הראיון התקיים בסמוך לאירוע וניכר שגלנט עייף. מתוך העייפות בורחת לו מיקרו-מחווה שמערערת מעט את דבריו. שנייה לפני שאמר שהירי במתפרעים היה סלקטיבי ומתחת לברך, הוא מהדק את שרירי הלסת בחוזקה לאחור. פעולת הידוק הלסת לאחור סותרת את המילים שבאות אחר-כך: 'ירי סלקטיבי', ומעידה שקשה לו לשחרר את המשפט הזה כי אולי הוא לא לגמרי מדויק. יתכן מאוד שבשלב הזה של הנסיבות גלנט עדיין לא ידע את כל הפרטים, כי בראיון שטח נוסף שנתן למחרת בשעות הבוקר הוא נראה כריזמטי, סמכותי ובטוח בדבריו.

גלנט מתייחס לאותו נושא שעליו דיבר בראיון הקודם אלא שכאן קולו רם וסמכותי ומשדר ביטחון בצדקת צה"ל. כאן הוא כבר ידע שחיילינו ירו בדיוק 'שלוש-עשרה כדור', כפי שאומרים בצה"לית, ודבריו מקבלים חיזוק גם בעזרת תנועות הדגשה בראש שבדרך כלל מתלוות לטיעונים כוחניים תקיפים. במקרה או שלא במקרה יש דמיון פיזי ניכר בין גלנט לבין ראש הממשלה, הבוס שלו לשעבר, אריק שרון – שיער לבן, פנים חזקות ומבנה גוף רחב. לשניהם יש דימוי של איכרים, אנשי אדמה חזקים ונטועים, ואפשר לראות את זה בתמונות של שרון מלפני 40 שנה.

בטקס חילופי מפקדים, כאשר גדי שמני החליף את גלנט כמזכירו הצבאי של שרון, גלנט תיאר את אהבתו של ראש הממשלה שרון לארץ ישראל כאהבה רומנטית. הוא העביר את המסר בצורה מרגשת וכריזמטית, תוך שימוש טבעי בשפת הגוף ובקול ועם התאמה מצוינת בין המסרים המילוליים והלא-מילוליים. מהבחינה הזו הוא רטוריקן יותר טוב משרון ויש בו את הפוטנציאל להפוך לנואם משובח.

שרון נהג לקרוא דברים מדף והשתדל להימנע מראיונות בתקשורת. הקסם האישי של שרון בא לידי ביטוי ברגעים יותר ספונטניים. כשגלנט אמר: "קשה מאוד להיות ראש ממשלה במדינת ישראל," שרון קטע אותו ואמר: "אבל רבים בכל זאת רוצים..." וכולם פרצו בצחוק. צחוק הוא דבר מדבק ומשחרר ובזה שרון היה אלוף. הכתפיים של גלנט מקפצות, העיניים מתכווצות והפה פתוח – כולם פרמטרים של צחוק אמיתי שמשחרר לחץ ויוצר אווירה נעימה, וגלנט נזקק לפאוזה ארוכה של התאפסות לפני שהצליח להמשיך בדבריו.

דיבורו הישיר והכריזמטי ויכולתו להעביר מסרים קצרים וברורים תוכל לסייע לגלנט במעבר מעבודת שטח לעבודת מטה.

 

 

 + הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לבחירת התוכנית המתאימה: 052-3549149  michelle@teer.co.il     

לייבסיטי - בניית אתרים