עברית  English
 
 
משחק מול
מצלמה
 
 
 
רלף קליין
המאמן
 
 
 
קליינער רודי
 
 
 

נאום הניצחון של אביגדור ליברמן
18 פברואר 2009
למה ליברמן נתפס בציבוריות הישראלית ובייחוד בקרב הרוסים כאדם חזק? מה הקסם שלו?
 
 
 

חזק כמו פוטין
ליברמן נתפס כאיש חזק לא רק בגלל הטקסטים הכוחניים והימניים שלו אלא הרבה בגלל העוצמה שהוא משדר בשפת הגוף . הוא מאוד מאופק, כמעט תמיד שומר על פנים חתומות וממעט לחייך. זה נובע מהתרבות הרוסית שלאחר שנים ארוכות של משטרי עריצות לא מעודדת חייכנות. בניגוד לאמריקאים שמחייכים המון, את הילדים הרוסים מחנכים לא להחצין רגשות אלא לחייך כמחווה להבעת הסכמה בלבד.
ליברמן, וכזה הוא גם ידידו ולדימיר פוטין, לא מחייכים רק כדי לגרום לאחרים להרגיש נוח, כמו בוש ואובמה, אך כמובן שגם לליברמן המאופק בדרך כלל בעל עיני הנץ יש זליגות רגשיות והן קורות לו בעיקר כשהוא חש מבוכה.

נגיעות בשפם
במהלך קמפיין הבחירות בנאום שנשא בקצרין ליברמן נראה מאופק, קורא מהדף, והדבר המעניין הוא ההתעסקות שלו עם השפם שלו. ספרתי שבע פעמים בהם נגע בשפם בנאום אחד. בכל הרגעים האלה ליברמן מנסה להסתיר מהצופים את החולשות שלו, כי הוא יודע שרבים מהמצביעים שלו אוהבים מנהיגות חזקה כמו שהיתה להם בבית, ולמענם הוא מנסה להצטייר כמנהיג שיקבל את ההחלטות הקשות וידאג לכך שגם העולם יקבל אותם.

נאום הניצחון
ביום חגו של ליברמן כשליבו טוב עליו הוא מרשה לעצמו לוותר מעט על האיפוק: הוא לוקח את המיקרופון ביד, מוותר על ההגנה שהפודיום מעניק ויוצא בחופשיות רבה לכיוון הקהל. בניגוד למתחריו הוא מוותר גם על דף המסרים. פעולה זו מאפשרת לו להתקרב לקהל שלו באופן פיזי ורגשי ולדבר אליהם מהלב, ופעם אחת הוא אף צחקק, דבר שמבחינתו מעיד על אובדן שליטה רגעי.

נגיעה באף
ליברמן אמר: "יקום צוות משא ומתן והוא ינהל משא ומתן אמיתי, כנה ולא מסתירים שום דבר." הוא נוגע באף מיד אחרי שהוא אומר את המילים: "אנחנו לא מסתירים שום דבר". נגיעה באף מסמלת זליגה רגשית, ניסיון להסתיר את מחשבותינו הכמוסות, הטעיה שנובעת מהלחץ להסתיר את האמת. הרגע בו ליברמן עושה זאת מעורר חשד שהוא בהחלט מסתיר משהו.

ימים כלילות
ליברמן מתבדח על המבטא הרוסי שלו ועל השגיאות בעברית, יחד עם זאת, אחת ולתמיד אני חייבת לתקן משפט שרבים הם הדוברים בטלוויזיה שטועים בו. כשרוצים להודות למישהו שעבד קשה, אנא אל תאמרו: "עבדו ימים כלילות". המשפט הנכון הוא: "משים לילות כימים", כלומר: עוסק בדבר כל הזמן וללא הרף. אם הוא עושה ימים כלילות זה אומר שהוא ישן כל הזמן.+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לבחירת התוכנית המתאימה: 052-3549149  michelle@teer.co.il     

לייבסיטי - בניית אתרים