עברית  - English
 
 
משחק מול
מצלמה
 
 
 
רלף קליין
המאמן
 
 
 
קליינער רודי
 
 
 

דף הבית >> משחק מול מצלמה
משחק מול מצלמה על-פי רותי דייכס

ספר מתכונים המיועד לכל מי שהופיע, יופיע או רוצה להופיע בטלוויזיה ולכל אלה שמתעניינים בעשייה טלוויזיונית וקולנועית.

שחקנים, במאים, צלמים, עורכים, תסריטאים, מלהקים, מפיקים, אנשי תקשורת, מורים, מגישי חדשות, מרואיינים בתוכניות טלוויזיה, פוליטיקאים, דיפלומטים ועוד יוכלו למצוא בו מתכונים מנצחים לשאלות מטרידות בתחום. מדובר בהרבה יותר מספר הדרכה – מדובר בדרך חיים.


ניתן לרכוש את הספר באתרים הבאים:
צומת ספרים
ספרות זולה


התחלתי לכתוב את הספר בשנת 2000 כתלמידה–מאחורי הקלעים. עם הזמן עברתי בתמיכתה של רותי לקדמת הבמה–כמורה. השתמשתי בכלים שנתנה וגיליתי שכל אדם שמופיע מול קהל ומצלמה הופך מיד לסוג של שחקן. היום יש לי אלפי הוכחות שטכניקות משחק עוזרות לכל אחד לשפר את הופעתו, לצמוח ולגלות את עצמו. הדבר שאני הכי אוהבת הוא ללמד אותם איך לעשות זאת. 


רותי דייכס עלתה לישראל מארצות-הברית בשנת 1984, למדה באקדמיה האמריקאית לאומנויות דרמטיות בניו-יורק והופיעה כשחקנית מקצועית בתיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה.

עם בואה לישראל והשתלבותה בעולם הקולנוע, רותי זיהתה את הקושי שחוו במאים ישראלים בעבודתם עם שחקני התיאטרון והחלה ללמד אותם כיצד מביימים שחקנים במדיום הקולנועי. היא החלה ללמד במאים, שחקנים ואנשי קולנוע בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל-אביב, בבית-הספר לקולנוע בירושלים, בקאמרה אובסקורה ובאוניברסיטה הפתוחה.
 
 
כיום דייכס עורכת סדנות מקצועיות למשחק מול מצלמה לשחקנים ולבמאים, ומדריכה אנשי תקשורת וחדשות, כוכבי טלוויזיה ופוליטיקאים בשיפור הופעתם הטלוויזיונית. דייכס מביימת וכותבת דרמות ישראליות מקוריות, משמשת כיועצת האומנותית בבית הספר למשחק 'הדרך' בניהולו של איל כהן ומובילה קבוצות המבוססות על תורת קורס בניסים.


מה אומרים על הספר בעיתונות?

"כמו תמיד דייכס 10..."
(עיתון תל אביב)

"הספר הוא גלגל הצלה איכותי וקל לשימוש. שחקנים ובמאים מקצועיים יוכלו בוודאי למצוא בו שימוש ותועלת, בעוד שהחולמים חסרי הניסיון יוכלו להיעזר בו, ותך כדי כך להבין כי משחק הוא מקצוע קשה וכי כדי להיות טוב באמת לא די להיות דוגמנית או שחקן כדורגל."
מיכל אהרוני (הארץ, מדור ספרים)


מה אומרים על רותי בתעשייה?

"רותי דייכס נתנה לי את הבסיס לכל מה שאני יודע על שחקנים ועבודה איתם. לפני כל סרט אני מוצא את עצמי חוזר אליה ואל ספרה כדי להיזכר בכל הדברים שאסור לשכוח."
איתן פוקס, במאי ('פלורמנטין', 'יוסי וג'אגר', 'ללכת על המים')

"רותי היא המורה שתרמה לי הכי הרבה ותמיד עזרה לי כחברה, בחינם, מתוך עניין אמנותי ואהבה טהורה."
דוד אופק, במאי ('בת-ים ניו-יורק', 'המנגליסטים', 'ההרוג ה-17')

"כל מה שאני יודע על קולנוע למדתי מרותי דייכס ואני ממליץ לכל אחד לקרוא את ספרה."
דרור שאול, במאי ('מבצע סבתא', 'סימה וקנין מכשפה', 'אדמה משוגעת')

"אין בישראל אף מורה למשחק מול מצלמה מהליגה של רותי. היא דרגה בפני עצמה ומקור עצום של השראה. מסוג המורים שעליהם אומרים: 'מורה טוב הוא מורה לחיים."
דורון צברי, במאי ('מחוברות', 'מחוברים' , 'בית שאן: סרט מלחמה', 'דרומה')

"רותי שינתה את חיי. היא היתה הראשונה שהאמינה בי והיא נתנה לי כלים שמלווים אותי תמיד – להקשיב לפרטנר ולדעת למה אני עושה כל דבר בסצנה.'
אנחל בונני, שחקן ('חשופים', 'מסכים', 'האלופה 2')

"רותי לימדה אותי לחבב את המצלמה ודרכה גם קצת את עצמי. לא הייתי עומדת במשימה הזאת אלמלא היתה לי הזכות לתת לרותי דייכס יד ולעבור את המשוכה הזו הכל-כך נדרשת במאה העשרים ואחת."
 
אורנה בן דור ('אמא תגידי', 'בגלל המלחמה ההיא', 'אשם במותו')
   

לבחירת התוכנית המתאימה: 052-3549149  michelle@teer.co.il     

לייבסיטי - בניית אתרים