עברית  English
 
 
משחק מול
מצלמה
 
 
 
רלף קליין
המאמן
 
 
 
קליינער רודי
 
 
 

מה אולמרט מסתיר?
21 אפריל 2010

אולמרט הודרך להביט ישירות למצלמה ולומר לנו – ללא מתווכים – שמעולם לא קיבל שוחד.
קצת מזכיר את ביל קלינטון בפרשת מוניקה לוינסקי, שהסתכל לנו בעיניים ואמר שלא עשה סקס עם האישה הזאת

 

אהוד אולמרט לא היה מוכן למפגש הראשון שלו עם התקשורת סביב פרשת הולילנד. הכתבים הצליחו להפתיע את ראש הממשלה לשעבר בכניסה למעלית חדר האוכל, ובאינטראקציה הספונטנית הזו יש תחושה שלאולמרט יש הרבה מה להסתיר.

 

תנועות 'קאט אוף'
אנשים שנמצאים במצוקה רגשית מרבים להשתמש בתנועות 'קאט אוף'. ה'קאט אוף' מיועד לחתוך את הקשר עם הקהל ולקבל שברירי רגעים של פרטיות. אל מול הלחץ התקשורתי המפתיע, אולמרט מנסה לשמור על זכות השתיקה ולשם כך נעזר במספר צורות של 'קאט אוף': הגוף שלו מכונס; הוא משפיל את הראש; בוהה בנקודות דמיוניות לפרקי זמן ממושכים כדי לא ליצור קשר עין; ובסוף הוא לא מצליח להתאפק ונוקט באקט אלים יחסית של 'קאט אוף' ומכסה בידו את המצלמה.

הוא לא יכול לסבול את נוכחותה של התקשורת שמטרידה את פרטיותו בטרם הספיק לתכנן ולעבד את תגובתו, והוא אף אומר זאת לכתב אור הלר במילים: "אתה מטריד אותי".

לאן בורחות העיניים?
בראיון מאורגן יותר, בטוח יותר, אולמרט נשאל מה הוא אומר על ההתרחשויות בארץ, ובמהלך תשובתו הקצרה הוא מסיט את העיניים במהירות שמאלה ולמעלה 8-7 פעמים. ההתנהלות הכללית של אולמרט תקינה אבל העיניים שלו מרבות לברוח הצידה והגבות מתרוממות לעיתים קרובות בפליאה. השילוב בין הפליאה שמשדרת היתממות לבין העיניים שבורחות מקשר, מעוררת תחושה שהוא מורח אותנו ומסתיר מידע.

מדבר עם האומה
מיד עם שובו לארץ אולמרט נדרש לתקן גם את הרושם של הראיון הזה. הוא עושה זאת על-ידי ניסיון ליצור שליטה מלאה בסיטואציה - הוא מדבר ישירות לאומה, אין מראיין ואין אפשרות לשאול שאלות. אולמרט הודרך להביט ישירות למצלמה ולומר לנו - ללא מתווכים - שמעולם לא קיבל שוחד. קצת מזכיר את ביל קלינטון בפרשת מוניקה לוינסקי, שהסתכל לנו בעיניים ואמר שלא עשה סקס עם האישה הזאת.

אלא שאולמרט פחות משוכלל מקלינטון: הוא נראה רגוע באופן כמעט לא-טבעי למצבו; הוא אינו משתמש במחוות ידיים כלל; הוא חובט בפלג הגוף העליון קדימה בניסיון נואש לשכנע את הצופים בצדקתו; הוא מדבר לאט מהרגיל; ובסוף המשפט: 'מעולם לא לקחתי שוחד מאדם', הוא מייצר 'קאט אוף' על-ידי השפלת העיניים. כל אלה מעוררים אצל הצופה את התחושה שלאולמרט יש הרבה מה להסתיר. 

 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לבחירת התוכנית המתאימה: 052-3549149  michelle@teer.co.il     

לייבסיטי - בניית אתרים