עברית  English
 
 
משחק מול
מצלמה
 
 
 
רלף קליין
המאמן
 
 
 
קליינער רודי
 
 
 

השבעת ממשלת נתניהו השנייה
31 מרץ 2009
ברגעי ניצחון המנצח בדרך כלל מבטא את תחושותיו באופן שמגביה אותו ומעלה את הסטטוס שלו באופן מיידי והתנועות הן בדרך כלל של שמחה. אבל אצל המנצח בנימין נתניהו יש תגובת תוכחה, שבאה לידי ביטוי בזמן שקרא את קווי היסוד והציג את ממשלתו
 
 
 

זה קרה אחרי שבראון הפריע לביבי וריבלין נזף בו ובח"כים בפעם המי יודע כמה. ביבי ממשיך לדבר הפעם בקול שקט עם עקיצה לבראון ומגביר את קולו בכעס כשהוא פונה לכלל הציבור. החיבור הזה בין נימת התוכחה לבין נימת הכעס יוצרים כעס חינוכי. הוא מוכיח את כולם על התנהגותם ומבקש שיראו בו דוגמה אישית. הוא עושה זאת בהתנשאות שבאה לידי ביטוי בהגבהת הסנטר, יד ימין בכיס ויד שמאל אוחזת במשקפיים. תחושת הדומיננטיות שמשתלטת על המנצח גורמת לאגו שלו להתרחב.
בהמשך דבריו הוא נוזף גם בריבלין על שאינו עושה את עבודתו. תחושת המנצח שלו באה לידי ביטוי בסוג של צדקנות שנותנת לו תחושת גדלות שמטרתה להבהיר מי הבוס החדש.

משקפיים ככלי אחיזה
לקראת כהונתו השנייה נתניהו אימץ לעצמו משקפיים. המשקפיים גורמות לו להיראות סמכותי, מבוגר ואחראי יותר והן גם כלי אחיזה מצוין לנואמים לגבור על מתח. בסיטואציות מלחיצות אנחנו לא כל-כך יודעים מה לעשות עם הידיים שהן אחד האברים החשובים בגוף להבעת רגש , לכן להפגת המתח יעיל מאוד לאחוז בעט או במשקפיים.
אולמרט מברך את נתניהו שנראה מאוד נבוך מכך ואפשר לראות אותו מרכיב ומוריד את המשקפיים שוב ושוב. החזרה הזו על אותה פעולה מעידה על לחץ ומתח וזה דומה לתקתוק בעט.


ידיים בכיסים
נתניהו, כמו דיפלומט מנוסה, מקפיד על 'סאונד בייטס' – משפטי מפתח – קצרים ומדויקים: "הרוצה בשלום – ילחם בטרור", ומעניין היה לראות כמה פעמים הוא מכניס את הידיים לכיסים. כשאנחנו מכניסים ידיים לכיסים זה כדי להסתיר את הרגשות האמיתיים שלנו בנושא. ביבי הכניס את הידיים לכיסים חמש פעמים במהלך הנאום. בדרך כלל זה קורה כשהוא לא אומר את כל האמת לגבי הדברים שהוא מדבר עליהם: כיצד יושג השלום עם הפלשתינים? כיצד יפתור את המשבר הכלכלי? כיצד יחזיר את ילדי ישראל תוך עשר שנים לעשירייה הפותחת בעולם?
בפעם האחרונה שהכניס את הידיים לכיסים זה קרה דווקא במעמד רגשי, רגע לפני שעמד לחשוף משהו מאוד אישי ולבטא בפני הציבור את רגשותיו בעזרת מכתבי אחיו, יוני.

ציפי לבני
יושבת ראש האופוזיציה, לראשונה בישראל אישה בתפקיד זה, נתנה 'פייט' רציני ביותר וירתה לכל הכיוונים. בהתחלה לבני מפגינה ציניות מאופקת שהופכת בהמשך לכעס אמיתי על הממשלה המנופחת והשרים לענייני כלום ושום דבר. מול ההתנהלות המזלזלת הקיצונית של לימור לבנת כלפיה היא שומרת על קור רוח ואיפוק.
מעניינות במיוחד היו התגובות של ביבי לדבריה. נתניהו נמנע מקשר עין איתה עד כמה שיכל ורוב הזמן הוא כאילו עסוק בכל מיני דברים אחרים – לוחץ ידיים, מדפדף בניירות שלו, לא מרים אליה את המבט ונראה כמי שלא ממש סופר אותה או מקשיב לה.
אבל היו רגעים בהם אפשר לראות שהוא מקשיב לה ועוד איך. כשציפי מדברת על הדרך בה ברק הרוויח את הונו, ביבי מכווץ את הפנים בסלידה ואולי אפילו בגועל מדבריה, מבטל אותם במחי יד ועושה תנועת ביטול בראש. הוא רואה בדבריה מכה מלוכלכת מתחת לחגורה ולא יכול להסתיר את רגשותיו.

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לבחירת התוכנית המתאימה: 052-3549149  michelle@teer.co.il     

לייבסיטי - בניית אתרים