עברית  English
 
 
משחק מול
מצלמה
 
 
 
רלף קליין
המאמן
 
 
 
קליינער רודי
 
 
 

הפרופיל התקשורתי של רג'פ טאיפ ארדואן
28 אוקטובר 2009
ראש הממשלה התורכי, דקלם בשנות ה-90 שיר שנתפש כהסתה לשנאה דתית ונידון לארבעה חודשי מאסר. הוא העביר חקיקה שמגדירה את ניאוף האישה כעבירה פלילית והתנגד לביטול חוק שמגביל את חופש הביטוי במדינה. במיוחד בולטת עקביותו בתמיכה בעמדות הפלסטיניות והוא טוען: "היהודים היו הקורבנות – היום אלה הפלסטינים"
 
 
 

כחצי שנה אחרי שנבחר לתפקידו (31.12.2003) ארדואן העניק לערד ניר ראיון, וכבר כאן, לפני 6 שנים, הוא מבהיר לנו מהן האספירציות שלו – ארדואן שואף לשמש כמתווך המרכזי במזרח התיכון. מודל החיקוי שלו הוא אתא-טורק.
ארדואן משלב את אצבעותיו כמביע שהוא שקול ומאוזן ולכן המנהיג המתאים ביותר לתפקיד המתווך, אך רגל ימין שלו קופצת בעצבנות גוברת שחושפת את חוסר הסבלנות שיש לו לגבי הנושא. מתווך עצבני שחושש מכך שהישראלים לא ממהרים להעניק לו את הסמכות הזו. כל זה כבר לפני 6 שנים.

ארדואן ופרס בועידת דאבוס
חודש אחרי תחילת מבצע עופרת יצוקה, בועידת דאבוס (29.1.09) פרס הרים מעט יותר מדי את הטונים לטעמו של ארדואן, וזה גורם לארדואן לאבד עשתונות ולהתפרץ על פרס באופן מאוד לא מקובל. לשמע דבריו פרס מרוכז באופן מלא ארדואן וכל איברי גופו מכוונים אליו – כפות הרגלים, האצבעות, פלג גופו העליון, מבטו, אפילו המרפק.
אצל ארדואן לעומת זאת כל גופו מתרחק מפרס באופן שמביע סלידה ממנו ומכל מה שהוא מייצג – ארדואן מייצר בעזרת יד ימין חיץ בינו לבין פרס ומחזיק את הספה כדי לשמור על מעט השליטה העצמית שעוד נותרה לו. כף רגל ימין של ארדואן מופנית כלפי פרס וכך גם אצבע יד ימין שמאשימה ונראית כמו אקדח. מיד אחרי האקדח בורחת לו תנועת יד מזרח-תיכונית מזלזלת שמרחיקה עוד יותר בינו לבין פרס. רגל שמאל שלו מופנית באופן לא טבעי לכיוון הנגדי – באופן שמייצר X שסוגר ואוטם אותו לסיטואציה. ארדואן הוא אדם מאוד גבוה, 1.97, לכן הרגלים שלו מייצרות X חד-משמעי ובולט באופן מיוחד.
הרגלים וכפות רגלים הם איברים מאוד מעניינים שמגלים לנו מסרים סמויים כי אנחנו הכי פחות מודעים אליהם. הכי קשה לנו לשלוט בהם כי הם הכי רחוקים מהמוח ואצלו עוד יותר בגלל הגובה.

ארדואן עם פרוץ מבצע עופרת יצוקה
ארדואן מתקשה לשלוט בכעסו כי הוא מאוד מאוכזב ופגוע. ארבעה ימים לפני מבצע עופרת יצוקה אולמרט נפגש עם ארדואן בתורכיה לשיחות על המו"מ עם סוריה. הם דיברו במשך שבע שעות וארדואן אף העלה על הקו את אסד. לרגע ארדואן היה בטוח שהוא זה שיביא את הבשורה למזרח התיכון המסוכסך, אך כבודו נרמס כי אולמרט שינה לו את התוכניות ופתח במלחמה בעזה.
למחרת תחילת המבצע (28.12.08) ארדואן יוצא להגן על הפלסטינים ובאופן בוטה מגדיר את מבצע עופרת יצוקה כפשע נגד האנושות. ידו מושטת קדימה וכף היד מופנית לצד. היד המושטת משמשת כמו יד של מתווך, כי היא דומה לתחילתה של לחיצת יד. היד מנסה לגעת בצופים בניסיון לגשר בינו לבינם, ולשכנע אותם באמת המסתתרת מאחורי הרעיון שהוא מבטא.

ארדואן ואחמדיניג'אד
המתיחות עם התורכים ממשיכה להתרחב לצערנו והשבוע יכולנו לראות תמונות של ארדואן מבקר אצל חברו אחמדיניג'אד. ארדואן גבוה בראש מכל האיראנים ונראה נינוח בחברתם. הוא מחויך ונהנה מקבלת הפנים האח"מית. הוא רוכן לכיוונו של אחמדיניג'אד בפנים רכות יחסית, לעומת אחמדיניג'אד שגם רוכן לכיוונו, אך מעניין לראות שיד שמאל שלו נמצאת בין הרגלים כמו מגנה על גבריותו. זהו מסר מפתיע מצידו של אחמדיניג'אד שמשמעותו סוג של התגוננות. הוא ממשיך להתגונן אל מול התורכי הגבוה והנינוח, על-ידי יצירת מגן לגוף באמצעות שתי ידיים שמונחות זו על זו.
יכול להיות שאחמדיניג'אד קצת חושד בהתקרבות המהירה של ארדואן אליו ונוקט בינו לבין עצמו באמצעי זהירות. ארדואן כנראה התייאש מהניסיונות לתווך בסכסוך במזרח התיכון והחליט להציב את עצמו גבוה יותר – כמגשר בין ארצות הברית ואיראן.+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לבחירת התוכנית המתאימה: 052-3549149  michelle@teer.co.il     

לייבסיטי - בניית אתרים