עברית  English
 
 
משחק מול
מצלמה
 
 
 
רלף קליין
המאמן
 
 
 
קליינער רודי
 
 
 

ביבי מדבר עם הצמרת הכלכלית
18 מרץ 2009
נתניהו מול הצמרת הכלכלית מרגיש בבית. מול הארגונים החברתיים הרבה יותר קשה לו
 
 
 

נתניהו דיבר עם 'המעסיקים הבכירים' כפי שהוא קרא להם, או כפי ששלי יחימוביץ' מעדיפה לקרוא להם: 'מועדון המיליון', ולמחרת הוא דיבר עם 'נציגי הארגונים החברתיים'. המפגש הראשון היה אקסטרווגנטי יותר, במלון קראון פלאזה בתל אביב והלוקיישן של המפגש השני היה ממלכתי יותר, בכנסת. בשני המקרים הנאום שלו היה קצר וממוקד ועם שניהם הוא מדגיש את אותו המסר: "לשלב ידיים בין החברה לכלכלה".
נתניהו מול הצמרת הכלכלית מרגיש בבית. מול הארגונים החברתיים הרבה יותר קשה לו

עם הצמרת הכלכלית הוא מדבר באופן פרקטי. מהם הוא רוצה תוצאות מהירות ולכן מתחיל ישר מהת'כלס: "חברה חזקה מבוססת על כלכלה חזקה". מול הצמרת החברתית הוא מנסה לרכך ולרכוש אמון שמאוד נפגע לאורך השנים, ולכן פונה לרגש ומביע דאגה לעתיד ותודה על תרומתם לחברה.

תנועת היד של הסכין החותכת באוויר ותנועות ידיים חופשיות נוספות שהיו לו במהלך הנאום הראשון, מסגירות שהוא מרגיש יותר בבית בקרב אנשי הכלכלה. אליהם ביבי פונה כאל קברניטי ספינת המשק והוא נשמע החלטי וסמכותי. קל לו איתם כי גם הם כמוהו רואים באבטלה את הבעיה הגדולה ביותר.

בפגישה עם אנשי הרווחה נתניהו מאופק יותר וכמעט לא משתמש בידיים מלבד ברגע אחד של מבוכה בו הוא נע באי נוחות בכיסא, נאחז במשקפיים שלו ומגן על בית החזה בעזרת הידיים. הוא לחוץ יותר מול אנשי הרווחה שכל עיסוקם הוא בחלשים, בדיוק אלה שנפגעו מביבי ועוד לא שכחו את זה. עבורם אבטלה היא רעה אחת מיני רבות נוספות וביבי מרגיש מיד צורך לסייג את עצמו ולהדגיש את חשיבות העזרה לחלשים.

אנשי הכלכלה נותנים לו תחושת ביטחון גדולה יותר מאנשי הרווחה וכשהוא מדבר אל הרגש שלהם הוא בוחר במילה לוחמנית כמו 'התקפה', כי מול התקפה צריך לגייס כוחות ולהילחם. בדבריו לאנשי הרווחה הוא בוחר במילה 'להציל', שמתחברת טוב יותר לארגונים חברתיים שמצילים אנשים באופן קבוע. בשני המקרים מדובר במילים מפחידות שמטרתן לזרוע פחד.
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לבחירת התוכנית המתאימה: 052-3549149  michelle@teer.co.il     

לייבסיטי - בניית אתרים